piątek, 27 lutego 2015

Warsztaty fotografii kulinarnej, Drukarnia Skład Wina i Chleba Łódź - fotorelacja

W sumie, to już dawno chciałam wziąć udział w takich warsztatach, jednak pech sprawił, że albo odbywały się w Warszawie, albo kosztowały 600 zł (i do tego odbywały się w Warszawie...).
Gdy już prawie rozwiałam swe małe marzenie, nagle natrafiłam na podobne warsztaty w Łodzi (to już zawsze bliżej) i to w dodatku...bezpłatne! 
By zakwalifikować się do udziału trzeba było jedynie wykazać się ciekawym mailem zgłoszeniowym i...zostać wybranym! :)
No i co tu dużo gadać...udało się! ;)

Drukarnia Skład Wina i Chleba to nie tylko klimatyczna knajpka, pachnąca świeżym chlebem i serwująca niesamowite, esencjonalne dania. 
To również jedna z elementarnych części większej, niezależnej inicjatywy o nazwie OFF Piotrkowska, skupiającej przedstawicieli przemysłów kreatywnych. W jednym miejscu swoje podwoje otworzyły pracownie projektantów mody, designu, architekci, kluby muzyczne, restauracje, przestrzenie wystawiennicze, sale prób, showroomy, concept store i klubokawiarnie. 
Podobno znajdująca się na terenie dawnej fabryki bawełny OFF Piotrkowska , to  najmodniejszy punkt na kulturalnej mapie Łodzi. 
Szkoda, że  Polski Bus czekał na mnie już godzinę po zakończeniu warsztatów  i nie miałam szans na  zapoznanie się ze wszystkimi, offowo-łódzkimi atrakcjami...
Nie szukając długo (i w sumie umierając już z głodu), zamówiłam obiad  w Drukarni  (przepyszny łosoś z pietruszkowym puree i sałatka z awokado <3), zakupując sobie jeszcze na pamiątkę  ich świeżo wypieczoną bagietkę i...pognałam na dworzec (no dosłownie na styk!).
Z bagietką  pod pachą,  z  aparatem pękającym od zdjęć,  z głową pełną inspiracji...
Podróże kształcą,  nawet, jeśli  trwają  tylko jeden dzień. :) 

11 komentarzy:

 1. Brawo Roksanko :) gratuluję odwagi, chęci i kreatywności :) artyzm w czystej postaci:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pasujesz do takich miejsc :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No szczęka opada :) też chciałbym...tam być...z Tobą...

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne! A gdzie można uzyskać informacje o takich konkursach? Do Łodzi mam niecałą godzinę, więc to dobry pomysł :>

  OdpowiedzUsuń
 5. Rok temu też coś podobnego organizowali, miałam być ale... kolokwium z angielskiego :( W tym roku zupełnie zapomniałam o śledzeniu takich "imprez", a studiuję w Łodzi! Wielka szkoda, bo widzę, że warto było, a i chętnie zamieniłabym parę słów... ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. No nie, zawsze mi te warsztaty umykają, pomimo że mieszkam w Łodzi! Mogłabyś napisać coś więcej, jak były przeprowadzone i na czym polegały?
  A Drukarnia to świetna knajpa, na pewno jedna z tych które warto odwiedzić kiedy odwiedza się to miasto :) Jest na prawdę bardzo... łódzka ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. warsztaty trwały 3 godziny, podczas których omawialiśmy fotografię od strony technicznej, robiliśmy samodzielnie zdjęcia w najróżniejszych możliwych konfiguracjach, przy udziale różnych ułatwiających prace akcesoriów tj. blendy, otrzymywaliśmy indywidualne rady od prowadzących i przerabialiśmy tematy stylizacji potraw :)

   Usuń
 7. Ciekawe warsztaty, prowadzone z pasją i zaangażowaniem. Pzodrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. W CCS Druk Cyfrowy www.ccsdruk.pl do każdego zlecenia podchodzimy z należytą dbałością o szczegóły. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

  OdpowiedzUsuń
 9. Fotokalendarze wysokiej jakości? Polecam www.ccsdruk.pl.

  OdpowiedzUsuń
 10. Warsztaty z fotografii to musi być wspaniała zabawa a zarazem nauka. Umiejętności fotograficzne tak naprawdę przydają się wszędzie, a szczególnie w reklamie. Dobra fotografia to gwarancja że nasze ulotki, wizytówki czy kalendarze będą przyciągać wzrok klientów. Oczywiście do ich realizacji trzeba też wybrać odpowiednią drukarnię ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...